Koronawirus Sars-Cov2 dotyka coraz więcej osób. Gospodarcze skutki pandemii będziemy odczuwać przez długie lata, a zdrowotne być może przez całe życie. Dziś bardziej niż kiedykolwiek niezbędna jest świadomość odnośnie swojego samopoczucia i uważne obserwowanie stanu swojego zdrowia. Dlatego warto zastosować się do kilku prostych porad, które mogą nas uchronić przed chorobą lub w znacznym stopniu ograniczyć jej skutki.

Koronawirus porady – jeśli jesteś zdrowy.

Zadbaj o to, by ten stan utrzymał się jak najdłużej!
Stosowanie się do obowiązku dystansu społecznego, używanie masek ochronnych, dezynfekcja dłoni i rozsądna ostrożność w kontaktach z obcymi osobami minimalizują ryzyko złapania wirusa w przestrzeni publicznej. Warto o nich pamiętać, bo można łatwo odnieść wrażenie, że przyzwyczailiśmy się do pandemii i coraz mniej przykładamy uwagę do obostrzeń i zaleceń lekarzy w tej materii.

Nie ma lepszej porady na koronawirusa niż szczepienie. Jeśli jesteś zdrowy, to warto skorzystać z takiej możliwości. Szczepienie jest bezpłatne i bezpieczne. Wysoki poziom odporności organizmu również pomoże Ci w tym, by nie zachorować. Dbaj o poziom witaminy D3 i aktywność fizyczną, by w razie choroby organizm miał siłę do regeneracji.Koronawirus porady – jeśli masz objawy.

Na Sars-Cov2 nie mamy skutecznego lekarstwa. Jeśli już obserwujesz u siebie objawy charakterystyczne dla tego wirusa, takie jak brak węchu i smaku, osłabienie, duszności i bóle głowy, to czym prędzej wykonaj test, by upewnić się, z czym masz do czynienia. Jeżeli okaże się, że jesteś chory, to poddaj się kwarantannie i odpoczywaj. Powikłania po koronawirusie to nic przyjemnego i z pewnością nie można tej choroby lekceważyć!