Laktatory elektryczne

Na wielu forach od lat toczy się dyskusja na temat tego, czy warto kupić laktator elektryczny jeszcze przed porodem. Jedne kobiety uważają, że nie da się bez niego żyć, inne twierdzą że to zbędny gadżet. Jak więc jest naprawdę?

Po co, kupować na zaś

Najczęściej powtarzanym argumentem przeciwko zakupom laktatorów jeszcze przed porodem jest cena. Laktatory elektryczne kosztują niemało, więc gdyby dopuścić do sytuacji, w której sprzęt nie zostanie użyty ani razu – rzeczywiście byłaby to spora strata dla budżetu domowego. Laktator przydaje się jednak w różnych sytuacjach – jednym od razu po porodzie w celu pobudzenia laktacji, innym w późniejszym czasie, gdy mama chce wyjść z domu i zostawić maluszka z kimś innym.

Jak działają laktatory elektryczne?

Laktatory elektryczne różnią się od tych ręcznych przede wszystkim tym, że nie trzeba używać rąk, by ściągnąć pokarm. Wystarczy przyłożyć część ssącą do piersi, a reszta dzieje się sama. Wiele laktatorów ma opcję ssania dwufazowego. Oznacza to, że laktator odwzorowuje odruch ssania dziecka. Robi to najpierw szybko i płytko, by następnie przejść do fazy ssania głębokiego. Stymulowanie laktacji w ten sposób jest bardzo efektywne. Laktatorem ręcznym ciężko byłoby osiągnąć taki właśnie efekt.

Laktatory elektryczne

Laktatory elektryczne – dla kogo?

Laktatora może używać praktycznie każda kobieta, która ma taką potrzebę. Urządzenia te przydają się przede wszystkim na początku laktacji, gdy kobieta ma z nią problemy i pragnie stymulować piersi do większej produkcji pokarmu. To również doskonała opcja dla kobiet, które chcą szybko wrócić do pracy bądź na studia. Dzięki laktatorowi można odciągać swój pokarm i przechowywać w lodówce lub nawet mrozić. Laktator bywa również niezastąpiony podczas nawału mlecznego, który występuje u większości kobiet kilkanaście dni po porodzie.

Wysokiej jakości laktatory elektryczne można nabyć na stronie MilkLab.pl.