Wkładki laktacyjne

Urodzenie dziecka to dla każdej kobiety niesamowite przeżycie. Obojętnie, czy maluch przychodzi na świat siłami natury czy też poprzez cesarskie cięcie, u młodej mamy buzują przeróżne emocje – od euforii po strach. Zwłaszcza jeśli jest to jej pierwsze dziecko. Na szczęście, każda przyszła rodzicielka ma aż dziewięć miesięcy, aby przygotować się do nowej roli.

Kiedy kompletować wyprawkę?

Wiele kobiet zastanawia się który miesiąc ciąży jest najwłaściwszy na planowanie wyprawki. Niektóre nie mogą się już doczekać i od pierwszych miesięcy kupują niezbędne gadżety, z kolei inne robią to na ostatnią chwilę. Nieważne jest jednak kiedy kobieta zabiera się do kompletowania wyprawki, a to, co znajdzie się w owej wyprawce. Przede wszystkim powinny to być rzeczy niezbędne do szpitala. Po porodzie powinno się mieć ze sobą podkłady higieniczne oraz wkładki laktacyjne. Te dwie rzeczy zabezpieczać będą kobietę przed zabrudzeniem się. Z pewnością, poręczne wkładki laktacyjne potowarzyszą przyszłej mamie znacznie dłużej, aż do momentu pełnego ustabilizowania się laktacji.

Wkładki laktacyjne

Niezbędniki na wyprawkowej liście

Obok wkładek laktacyjnych i innych higienicznych przedmiotów, do szpitala warto zabrać ze sobą komplet zapasowych ubranek dla maluszka, kilka piżam i koszuli nocnych na zmianę, a także podstawowe kosmetyki pielęgnacyjne dla siebie i maluszka. Niektóre kobiety zabierają ze sobą laktator, w obawie przed niemożnością naturalnego pobudzenia produkcji pokarmu przez dziecko. Reszta rzeczy powinna czekać na dziecko w domu, tak, aby jak najmniejsza ilość przedmiotów miała kontakt ze szpitalnymi bakteriami.