Jadeitowe wałki cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet i chociaż są znane medycynie chińskiej od wieków to teraz przeżywają one prawdziwy renesans. Ten hit internetu stosowany jest do masażu twarzy. Jego kształt pozwala dotrzeć do każdej części twarzy, a dzięki różnym rozmiarom wałka możemy go użyć do delikatnych rejonów skóry. 

Czym jest jadeit?

Kamień, z którego stworzone są wałki to jadeit zwany kamieniem młodości. Poza fizycznym działaniem ma on nieść właściwości duchowe takie jak witalność i młodość. Dzięki swoim właściwości, czyli naturalną gładkością i chłodem poprawia krążenie krwi i limfy. Daje to relaks mięśniom twarzy, a także łagodzi obrzęki i zwęża pory. W całości daje to efekt wypoczętej  i gładszej twarzy, a także poprawia owal i uniesienie policzków co daje w konsekwencji młodość.

Czy wałek jadeitowy jest naprawdę skuteczny i bezpieczny?

Ten tradycyjny wałek jadeitowy stanowi świetną alternatywę do nowoczesnych urządzeń medycyny estetycznej, które często są wysoko cenione w cennikach salonów kosmetycznych. Używając oryginalnego kamienia jadeitowego nie musimy się obawiać, że zrobimy sobie krzywdę. Posiada on odpowiednio wymierzony ciężar, tak aby delikatnie dociskać skórę i pobudzać mięśnie do działania.

Używając wałka jadeitowego należy stosować odpowiedniej techniki. Wedle niej należy wykonywać masaż „ku górze”, działając przeciwko siłom grawitacji. Jednocześnie dbajmy o odpowiedni nacisk kamienia, tak aby nie zranić skóry lub nabawić się nieestetycznych siniaków.