USG piersi w Białymstoku

Regularne badania ginekologiczne mogą uchronić kobietę przed życiową katastrofą. Doświadczenie onkologów pokazuje, że wcześnie wykryte zmiany nowotworowe dają nieprawdopodobnie większe szanse na przeżycie, niż odkrycie choroby w ostatecznym jej stadium. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie wykonywać cytologię czy USG piersi.

Jak przygotować się na wizytę u ginekologa?

Wizyta u ginekologa nierzadko budzi swego rodzaju skrępowanie. Zwłaszcza młode dziewczyny nie potrafią jeszcze potraktować jej jak zwykłego badania u innego specjalisty. Oczywiście, konieczność pokazania miejsc intymnych obcej osobie jest dość mało komfortowa, jednak należy pamiętać, że dla lekarza to codzienny widok. Warto przed wizytą wydepilować miejsca intymne, założyć bawełnianą bieliznę, a przed samym wejściem na fotel ginekologiczny dobrze jest się odświeżyć, na przykład chusteczkami nawilżającymi. Więcej na temat badania USG pierwsi w Białymstoku można znaleźć tutaj.

USG piersi w Białymstoku

Czy USG piersi boli?

Dużo kobiet unika wizyty u ginekologa, ponieważ boi się potencjalnego bólu. Prawda jest jednak taka, że jeśli znajdzie się doświadczonego lekarza, to ani badanie ginekologiczne ani USG piersi nie powinny boleć. Jeśli chodzi o badanie piersi, sporo zależy jednak od tego, w jakim momencie cyklu się jest.