usg białystok

Badanie USG, czyli badanie ultrasonograficzne jest bardzo przydatne podczas diagnostyki różnego rodzaju chorób. Dzięki niemu można wykryć szereg schorzeń.

Rodzaje badań USG

usg białystok

Można wyróżnić wiele rodzajów badań USG Białystok. Zależne są one przede wszystkim od obszaru ciała, który podlega badaniu. Wśród najbardziej popularnych badań USG można wymienić badanie jamy brzusznej, tarczycy, węzłów chłonnych, piersi, serca, ślinianek, a także stawów kolanowych i ramiennych oraz wiele innych. Badania USG Białystok powinny być wykonywane w specjalnie do tego przystosowanych pracowniach, które można znaleźć w szpitalach i przychodniach. Wykonywane są one zarówno w ramach świadczeń publicznych, jak i w formie prywatnej. Dobra oferta jest dostępna na https://www.cmryska.pl/usg-w-bialymstoku/.

Przygotowanie do badania USG

Do badania ultrasonograficznego należy się w odpowiedni sposób przygotować. Jest to jednak zależne od rodzaju wykonywanego badania, czyli narządu lub części ciała, która podlega badaniu. Przede wszystkim przed badaniem USG nie powinno się palić, ponieważ palenie może sprawić, że badanie wyjdzie w sposób nieprawidłowy. Kilka dni przed badaniem należy także zrezygnować ze spożywania ciężkostrawnych potraw, które również mogą zaburzać obraz podczas badania. Na badanie najlepiej iść na czczo i nic przed nim nie jeść. Należy jedynie pić wodę, aby zadbać o to, żeby podczas badania USG był pełen pęcherz. Pełen pęcherz sprawi, że narządy będą bardziej widoczne.