Profesjonalne tejpy na kolano od wielu lat wykorzystywane są nie tylko przez zawodowych sportowców, ale również przez osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem. Po tejpy sięgają także pacjenci gabinetów fizjoterapeutycznych, którzy zmagają się z bólem kolan.

Moda na plastry dynamiczne

Tejpy mogą być naklejane nie tylko na kolano, ale również na udo, stawy skokowe albo barki. Cały sekret magicznych taśm do tapingu leży właśnie w ich uniwersalności, dlatego też coraz więcej osób korzysta z ich olbrzymiego potencjału. Na rynku dostępne są tejpy elastyczne, których głównym zadaniem jest przede wszystkim łagodzenie dolegliwości bólowych. Można znaleźć również tejpy sztywne, które z kolei wykorzystywane są przede wszystkim do stabilizacji stawów. To właśnie tejpy na kolano tego typu wykorzystywane są na szeroką skalę przy rehabilitacji kończyn.

Jak prawidłowo nakleić tejpy?

Wybranie porządnych tejpów na kolano to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest także to, aby umiejętnie je nakleić, co wbrew pozorom wcale nie jest prostym zadaniem. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście skorzystanie z pomocy odpowiednich specjalistów. Nieprawidłowo naklejone tejpy niestety nie przyniosą żadnych efektów terapeutycznych. Umiejętnie naklejone tejpy unoszą i fałdują naskórek, dzięki czemu znacząco zwiększa się przepływ krwi i jednocześnie usprawnia się transport płynu tkankowego. Ważne jest także to, aby kolana przed tajpowaniem odpowiednio przygotować. Skórę najlepiej odtłuścić spirytusem i przemyć wodą.