Kinesiotaping w ciąży może być bardzo pomocny dla przyszłej mamy, szczególnie jeśli doskwierają jej różnego rodzaju dolegliwości bólowe. Stosowanie plastrów w przypadku takich schorzeń jak rwa kulszowa czy obolałe plecy lub szyja może znacząco ograniczyć odczuwanie bólu. Jak działa ta metoda?

Wsparcie bez przerwy

Plastry do kinesiotapingu mają na celu oddziaływanie na układ nerwowy poprzez skórę. Służą one nie tylko do ograniczenia już występujących dolegliwości bólowych, ale również wypracowania prawidłowych wzorców jeśli chodzi o postawę. Przykładowo, uniemożliwiając nadmierne garbienie się – zapobiegają pogłębianiu się bólu pleców.

Zapisz się na kurs tapingu w ciąży na movuto.pl

Kurs kinesiotapingu w ciąży pomaga w zdobyciu niezbędnej wiedzy, dającej możliwość wspierania kobiet brzemiennych w tym pięknym, ale też trudnym dla ciała czasie. Warto wiedzieć, że odpowiednio przyklejone, dobrej jakości plastry mogą utrzymywać się na skórze nawet przez tydzień – również jeśli kobieta regularnie się kąpie.

Bóle całego ciała

Kinesiotaping u ciężarnej można stosować na różne części ciała, w zależności od tego, gdzie dokładnie doskwiera jej ból. Może to być na przykład górny odcinek kręgosłupa i szyja, lędźwie czy miednica. Ciało w ciąży przechodzi szereg zmian, które mogą mieć niekorzystny wpływ na samopoczucie.

Wsparcie w postaci plastrów pozwala ograniczyć między innymi dolegliwości bólowe związane z rozejściem spojenia łonowego (zupełnie naturalnego w ciąży). Kinesiotaping wpływa pozytywnie również na problemy związane ze zmianą krzywizny kręgosłupa w dalszych miesiącach ciąży.