Badanie USG jamy brzusznej (https://www.cmryska.pl/usg-w-bialymstoku/) wykonywane jest codziennie zarówno w szpitalach, w gabinetach państwowych, jak w gabinetach prywatnych. Codziennie chirurdzy i lekarze innych specjalności decydują się na badanie USG brzucha pacjenta.

Badanie w szpitalu, na izbie przyjęć

Takie badanie jest też popularne, kiedy pacjenta przyjmuje się do szpitala na izbę przyjęć. Wielu pacjentów zgłasza się do szpitala z silnym bólem brzucha o nieznanej przyczynie. Trzeba zidentyfikować źródło bólu. U kobiet mogą być to na przykład jajniki albo ciąża pozamaciczna bądź poronienie. Trzeba jednak także liczyć się z tym, że problem leży po stronie jelit albo wyrostka robaczkowego. Dlatego też bez badania USG nic nie da się rozstrzygnąć. Dlatego badanie to wykonuje się bardzo powszechnie.

Usg u najmłodszych pacjentów

Badanie USG jeśli chodzi o jamę brzuszną jest też bardzo często zlecanym badaniem u dzieci. USG jest bezbolesne i trwa zaledwie chwilę. Dlatego lekarze tak chętnie zlecają je u dzieci. Dziecko powinno współpracować. Raczej nie przysparza to trudności właśnie z uwagi na fakt, że badanie jest krótkie i bezbolesne. Rodzice i opiekunowie mogą być spokojni. Lekarz też może spokojnie pracować i przeprowadzać badanie.