Aktywność fizyczna jest ważna w każdym wieku. O ruchu powinni pamiętać także seniorzy. Pomaga on nie tylko w poprawie kondycji, ale także służy jako rehabilitacja. Aby wykonywać ćwiczenia jeszcze łatwiej, warto zaopatrzyć się w odpowiedni materac. Co sprawdzi się dla seniora?

Dlaczego dobry materac do ćwiczeń jest taki ważny?

Aby ćwiczenia oraz rehabilitacja były wygodne, a także bezpieczne, konieczny jest odpowiedni materac. To rodzaj grubej maty, która stanowi podparcie dla ciała, amortyzuje wstrząsy, a także zapobiega urazom.

Dobry materac rehabilitacyjny wspiera w prowadzeniu aktywnego trybu życia – także w przypadku seniorów. Jaki model warto wtedy zakupić?

Jak wybrać materac rehabilitacyjny dla seniora?

Dobry materac do ćwiczeń powinien przede wszystkim cechować się wysoką jakością wykonania, a także odpowiednim wymiarem i funkcjonalnością.

Obecnie najczęściej stosowane są materace wykańczane tworzywami sztucznymi o antypoślizgowych właściwościach. Powłoka jest łatwa do zmywania, dlatego materac można łatwo utrzymać w czystości. Wewnątrz stosuje się wytrzymałą piankę poliuretanową.

Rodzaje materaców do ćwiczeń:
– materace jednoczęściowe – pojedyncze
– materace wieloczęściowe – z dwóch, trzech, czterech części

Materace jednoczęściowe można przechowywać na płasko lub rolować. Wieloczęściowe modele są składane do mniejszych rozmiarów i wyposażone są w praktyczne uchwyty do przenoszenia.

Wymiar materaca do ćwiczeń należy dopasować do sylwetki. Najczęściej zamawiane są modele o wymiarach 180×60 cm, 200×100 cm.