Profesjonalna guma do ćwiczeń ma bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też warto jak najbardziej rozważyć jej zakup. Gumy są doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które chcą wykonać ćwiczenia rehabilitacyjne albo przeprowadzić kompletny trening personalny.

W czym może pomóc?

Guma do ćwiczeń może pomóc w pozbyciu się kilku zbędnych kilogramów i w poprawieniu swojej dotychczasowej figury. Dzięki systematycznym ćwiczeniom, można błyskawicznie powrócić do formy i nabrać masy mięśniowej. Ćwiczenia rehabilitacyjne z gumą są idealnym rozwiązaniem również dla tych osób, które chcą ujędrnić ciało i powrócić do sprawności fizycznej.

Klasyczne gumy oporowe

Dla osób początkujących najlepszym wyborem będą klasyczne gumy oporowe, dzięki którym bez żadnego większego problemu będzie można wykonać większość ćwiczeń. Mowa tutaj oczywiście o zwykłych gumach w formie pętli o obwodzie około dwóch metrów. Pamiętać należy o tym, że gumy tego typu oferują nieco większy zakres oporów, niż konkurencyjne taśmy pilates. Do największych zalet gum oporowych należy zaliczyć także ich trwałość.

Gumy mini bands

Gumy mini bands są zdecydowanie mniejsze i cieńsze od powyżej opisanych gum oporowych. Gumy tego typu doskonale sprawdzą się przy ćwiczeniach tyłu uda, pośladków albo mięśni około-biodrowych. Opór gum mini bands waha się zazwyczaj w granicy od 5 do 25 kg. Pamiętać należy także i o tym, że wybranie porządnych gum do ćwiczeń to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest to, aby prawidłowo wykonywać poszczególne ćwiczenia rehabilitacyjne i treningowe.