Chodzik dla seniora, to urządzenie pomocnicze w poruszaniu się przy osłabionej sile mięśni charakterystycznej dla wieku starszego.
Osoby decydujące się na korzystanie z takiego rozwiązania szybko docenią zalety chodzenia razem z chodzikiem.

Zalety chodzika dla seniorów

Chodzenie z chodzikiem czy też balkonikiem ma szereg zalet. Zacząć należy od tego, że chodzik znacznie odciąża mięśnie od wykonywania nadmiernej pracy, na którą organizm może już nie mieć siły. Chodzik posiada ramę bądź też rączki, na których senior może się wesprzeć.
Wsparcie się na urządzeniu pomocniczym może wyglądać niepozornie jednak w rzeczywistości senior może dzięki takiej pomocy przejść znacznie dłuższy dystans bez poczucia zmęczenia spowodowanego ruchem.

Chodzik dla seniora może dodatkowo zapobiec nieszczęśliwym wypadkom takim jak upadek i ewentualne stłuczenia czy złamania. Może to być duża ulga nie tylko dla seniorów cierpiących na osłabienie starcze, ale zwłaszcza dla seniorów z osteoporozą. Osoby mające duże ryzyko połamania kości powinny chodzić asekuracyjnie z chodzikiem by nie znaleźć się w niebezpiecznej sytuacji.

Osoby, które zdecydują się na korzystanie z chodzika szybko zauważą ulgę w poruszaniu się, a także przyzwyczają się do obecności pomocy przy poruszaniu się. Chodziki są dostępne w modelach składanych, przez co w momencie kiedy nie są używane mogą z powodzeniem zostać umieszczone w mało widocznym miejscu czy nawet w szafie wnękowej. Złożony chodzik ma szerokość zaledwie kilku centymetrów.