W ostatnim czasie pojawiło się bardzo wielu różnorodnych specjalistów, którzy zajmują się leczeniem małych pacjentów. Bez wątpienia chorych dzieci nieustannie przybywa, jednak należy również zwrócić uwagę na fakt, że kolejki do takich specjalistów są także bardzo duże. Z tego powodu wielu rodziców chce decydować, do jakiej przychodni posyłać swoje dziecko i niekoniecznie ma to być miejsce, które jest najbliżej miejsca zamieszkania małego pacjenta. Czy rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie? Czy rodzice mają do tego prawo?

Dobro pacjenta jest najważniejsze

centrum medyczne Białystok

Zdecydowanie rodzice mają pełne prawo do wyboru przychodni rodzinnej, w której będą leczyć swoje dziecko. Jest to zapisane w ustawie, jednak należy pamiętać, że takie zmiany nie mogą być częste. Przykładowo jeżeli wyborem jest przychodnia rodzinna Białystok znajdująca się w centrum miasta, chcąc znów ją zmienić, należy odczekać około pół roku.

Warto wybrać taką przychodnię rodzinną w Białymstoku, która odpowiada przede wszystkim dziecku. Jeżeli przykładowo podopieczny przyzwyczaił się już do danych specjalistów i tym samym nie boi się chodzić na takie wizyty, nie warto zmieniać od razu lekarzy. Czasem warto nieco dalej dojechać, niż przykładowo wybierać przychodnię rodzinną, która jest najbliżej domu. Warto przemyśleć wiele decyzji, ponieważ mając małe dziecko w domu, taka przychodnia powinna być dostosowana właśnie według jego potrzeb.