Metoda NDT Bobath jest w stanie pomóc naprawdę wielu osobom. Pierwszy kurs, który wykorzystywał tą metodą w Polsce odbywał się w 1988 roku. Prowadziła go wtedy fizjoterapeutka Mary Quinton, wraz z pomocą lekarki Elsbeth Koeng. To właśnie one opracowały tą metodę dla niemowląt. 

Doskonała metoda 

NDT Bobath kurs prowadzony powinien być przede wszystkim przez doświadczonego terapeutę lub fizjoterapeutę. Metoda stosowana jest z powodzeniem dla wcześniaków, niemowląt i dzieci starszych z zespołami neurologicznymi, ortopedycznymi, genetycznymi oraz prezentującymi opóźnienia w rozwoju. Aktualnie metoda ta jest stosowana na całym świecie. 

Popularna metoda 

NDT Bobath kurs od Movuto.pl zakłada rewelacyjne założenia, które są przede wszystkim akceptowane przez profesjonalnych lekarzy. Metoda ma pomóc dziecku w rozwoju oraz uzyskaniu całkowitej niezależności. Taki kurs jest w stanie wpłynąć pozytywnie na napięcie mięśni dziecka poprzez obniżanie napięcia wzmożonego i podwyższanie obniżonego. Ważne jest to, aby terapeuta zastosował odpowiednie techniki. Terapeuta ćwiczy całe ciało dziecka. Rytm ćwiczeń dobiera się przede wszystkim indywidualnie. Głównym zadaniem metody, jest:
– utrwalenie zdobytych umiejętności ruchowych przez dziecko
– hamowanie nieodpowiednich odruchów dziecka, 
– pozytywny wpływ na mięśnie pacjenta. 

NDT Bobath to metoda, która jest w stanie przygotować pacjenta do prowadzenia normalnego życia.